مطالب

راه های آسان کردن خرید

فروشگاه-زنجیره-ای-اسپار

خرید کردن در فروشگاه های بزرگ ممکن است گیج کننده و سخت باشد و شما به آن چیزی که میخواهید دست پیدا نکنید. روش هایی وجود دارد که این تجربه را برای شما مفید و به صرفه کند.

 

امروزه خرید کردن از فروشگاه به یکی از عادت های هفتگی یا حتی روزانه ما تبدیل شده و می دانیم که هایپرمال ها و فروشگاه های زنجیره ای معمولا محیط شلوغ و گیج کننده ای دارند و اگر با برنامه خرید نکنیم ممکن است به آن چیزی که مد نظر داشتیم دست پیدا نکنیم یا با خرید اقلام غیر ضروری، هزینه خرید را بالا ببریم. در زیر به چند روش میپردازیم که خرید شما را به صرفه با هدف میکند.

 

 

 

یخچال و قفسه های خانه را مرتب کنیم

 

 

یخچال-مرتب-خونه

 

اولین مرحله خرید، از خانه شما شروع می شود. شما اگر یخچال و آشپزخانه ی مرتب و تقسیم بندی شده ای نداشته باشید ممکن است حساب کتاب اقلامی که دارید و ندارید از دست شما خارج شود و ندانید که در حال حاضر خانه به چه چیزی نیاز دارد. به عنوان مثال با داشتن آشپزخانه ای مرتب میدانید که تا آخر هفته شیر خواهید داشت و برای خرید آخر هفته باید شیر را به لیست خرید اضافه کنید یا میدانید که فعلا برنج دارید و لارم نیست این هفته ار فروشگاه برنج بخرید.

 

 

 

اقلام اساسی را هرروز چک کنید

 

آموزش-خرید-از-فروشگاه-SHOPPING

 

اقلام اساسی خانواده مثل لبنیات، میوه و سبزیجات، پروتئین ها و غلات. اینها موادی هستند که باید هرروز در برنامه غذایی خانواده به خصوص کودکان حاضر باشند و شما باید هرروز از بودن آنها در خانه مطمئن شوید و اگر درحال تمام شدن بودند باید به سرعت آنها را تهیه کنید. شما میتوانید این خریدها را طوری تنظیم کنید که با یک بار خرید در اخر هفته از فروشگاه، کل هفته خانه را تامین کنید.

 

 

 

برنامه غذایی هفتگی داشته باشید

 

رژیم-غذایی-SHOPPING

 

داشتن برنامه غذایی میتواند کمک بزرگی در وجه اول به سلامت خانواده و در قدم بعدی به داشتن خریدی مفید از فروشگاه داشته باشد. وقتی شما برنامه غذایی برای خانواده ترتیب میدهید، طوری غذاها و روزها را میچینید که در طول هفته خانواده از انواع غذاها برخوردار باشند مثلا یک روز را برای غذاهای دریایی میگذارید و روزی دیگر را برای غذاهای پروتئینی و به این شکل مطمئن میشوید که خانواده در طول هفته به تمام نیازهایشان رسیدگی میشود. همچنین با داشتن برنامه غذایی هفتگی میدانید که برای چه روزی، چه موادی لازم دارید یا این هفته از فروشگاه چه موادی را تهیه کنید و به این شکل خرید های شما هدفمند شده و از خرید مواد غیرضروری دوری خواهید کرد و این یعنی صرفه جویی.

 

 

 

فروشگاه مناسب انتخاب کنید

 

فروشگاه-مواد-غذایی-SPAR

 

ممکن است در قدم اول قصد خرید از نزدیک ترین بغالی یا فروشگاه را داشته باشید اما از آنجایی که بغالی ها و فروشگاه های کوچک محلی طیف محصولات کمی دارند، امکان خرید همراه با مقایسه را برای شما از بین میبرند و شما مجبورید هرچیزی که آنها موجود داشته باشند را بردارید ولو اینکه از آن برند و کیفیتش خوشتان نیاید. در فروشگاه های بزرگ مثل اسپار توجه زیادی به طراحی و دیزاین داخلی شده و این به داشتن تجربه ای جذاب تر از خرید کمک میکند. کودکان نیز خرید از فروشگاه های بزرگ را یک تفریح به حساب می آورند و از تجربه قدم زدن در میان قفسه ها با چرخ دستی خوششان می آید. 

 

 

 

به کودکان وظیفه ای محول کنید

 

فروشگاه-کودکان-خانوادگی-FAMILY

 

همانطور که در بالا گفته شد کودکان خرید کردن از فروشگاه را یک تجربه شاد خانوادگی مثل پارک رفتن میدانند و ممکن است در هنگام خرید بازی کرده و بازیگوشی کنند. این کار آنها ممکن است تمرکز شما در خرید کردن را از بین ببرد و حواس شما را از خریدتان پرت کند. شما میتوانید برای کنترل کردن آنها، بهشان وظیفه ای را محول کنید تا سرگرم آن شوند و دست از شیطونی بکشند. مثلا میتوانید آنها را راننده چرخ دستی کنید یا مسئوا برداشتن محصولات از قفسه ها گذاشتنشان در چرخ. اگر سن بالاتری داشتند میتوانید آنها را مسئول چک کردن تاریخ انقضای محصولات کنید یا بسپارید تا برند مورد نظر شما را از قفسه پیدا کنند.

 

 

 

ساعت خلوت را برای خرید انتخاب کنید

 

خرید-فروشگاهی-SHOPPING

 

فروشگاه ها معمولا آخرهفته ها شلوغ هستند و این شلوغی ممکن است تجربه خرید شما را خراب کند. شما میتوانید  صبح ها به فروشگاه بروید و اگر شاغل هستید جمعه ها صبح تا ظهر را برای خرید انتخاب کنید.