مطالب

آشنایی با برنج قهوه ای

فروش-برنج-قهوه-ای

برنج قهوه ای یک از بزرگترین منابع فیبر و پروتئین مورد نیاز روزانه بدن شماست. شاید در هنگام خرید از فروشگاه اسپار…

 

برنج-قهوه-ای-برای-چی-خوبه

 

شاید در هنگام خرید از فروشگاه اسپار، بین قفسه های ما بسته ی برنج قهوه ای را دیده باشید. این نوع برنج خاصیت بسیار بیشتری نسبت به برنج های معمولی دارد و برای خانواده و به خصوص کودکان بسیار مفید است. بهتر است این برنج را در برنامه غذایی هفتگی خانواده بگنجانید.

 

برنج قهوه ای چیست؟

برنج قهوه ای همان برنج سفیدی است که پوسته قهوه ای آن به دلیل هنوز جدا نشده است. معمولا برنج را پس از برداشت طی مراحل شالیکوبی پاک کرده و پوسته های اضافه آنرا جدا میکنند.

 

برنج هنگام برداشت در حالت طبیعی سه لایه دارد:

۱- لایه ی سخت محافظت کننده ی سخت که شلتوک می نامند

۲- لایه سبوس

۳- لایه اصلی و نشاسته (اندوسپرم)

طی فرآوری و تبدیل آن به برنج قهوه ای تنها لایه ی محافظت کننده ی سخت آن از بین می رود اما در تبدیل به برنج سفید فقط بخش نشاسته ای باقی می ماند.

سبوس-برنج-قهوه-ای

تفاوت برنج سفید با قهوه ای؟

به طور کلی تفاوت برنج قهوه ای با سفید در داشتن لایه سبوس خلاصه می شود. اما همین یک لایه سرشار از سبوس و پروتئین است که برای بدن بسیار مفید هستند. همچنین برای خرید این برنج باید به فروشگاه های معتبری مثل اسپار مراجعه فرمایید.

خواص-برنج-قهوه-ای

خواص برنج قهوه ای چیست؟

وقتی برنج قهوه ای را از فروشگاه تهیه میکنید، یک بسته پر از خواص را تهیه کرده اید. مهم ترین این خواص فیبر بسیار زیاد این برنج ها می باشد که یکی از نیاز های مهم بدن انسان در روز است. شما برای تامین فیبر میتوانید از فروشگاه نان و بیسکویت های سبوس دار را نیز خریداری کنید.

۱.تقویت سیستم گوارش

درون روده های انسان باکتری های زیادی زندگی میکنند که برای سلامت بدن لازم هستند و علائم بدن را کنترل میکنند از جمله کنترل وزن، قند خون، عملکرد سیستم ایمنی و حتی عملکرد مغز و … این میکروب های مفید در صورت دریافت غذای کافی بعضی از مواد مغذی مورد نیاز بدن را تولید می کنند مانند استات، پروپیانات و بوتیرات. به دلیل افزایش جذب آب و افزایش حجم مدفوع باعث کاهش یبوست می شود.

همچنین مطالعات نشان می دهند غذاهای حاوی فیبر می توانند به سلامت کولون کمک کرده و احتمال ابتلا به سرطان را کاهش دهند.

۲.کمک به سلامت قلب

طبق تحقیقات انجام شده افرادی که فیبر بیشتری مصرف میکنند  ۲۴ الی ۵۹ درصد ریسک کمتری را برای ابتلا به بیماری قلبی، سرطان و بیماری تنفسی دارند.

۳.کاهش قند خون

طی آزمایشی که بین بیماران دیابتی انجام شده، ثابت شده افرادی که در روز دو وعده برنج قهوه ای میخوردند نسبت به افرادی که برنج معمولی مصرف میکردند، کاهش چشمگیری در قند خون آنها مشاهده شده است.

برنج قهوه ای سرشار از فیبر است و این فیبر یکی از کارهایی که میکند، هضم کردن آرام و تدریجی قند مواد غذایی در خون است. اینکار باعث میشود حجم قند خون به طور ناگهانی بالا نرود.

      ۴. کاهش وزن

در هر صد گرم برنج قهوه ای که شما از فروشگاه زنجیره ای خرید میکنید، ۱۱۱ کیلوکالری نهفته است که فرق زیادی با برنج سفید ندارد اما فیبر زیاد برنج قهوه ای باعث ایجاد حس سیری بلند مدت تری میگردد که باعث میشود شما شما غذای کمتری بخورید.